روزگار غریبیست نازنین!
نویسنده : مامان لی لی - ساعت ٢:٥٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٥ مهر ۱۳۸۸
 

چند روزیه من و پویان حال و روز خوبی نداریم بنا به توصیه دکتر دارم پویانو از شیر می گیرم و هر دو مون احوالات غریبی داریم هم عذاب وجدان ۴ ماه زودتر و هم حال و روز پویان که با صبوری و مظلومیت داره این دورانو می گذرونه این پروسه رو برام سخت تر کرده بگذریم از اینکه امروز بعد از سه روز که همه چیز نسبتا به خوبی می گذشت دلم به حال پسرک سوخت و یک دل سیر شیر نوش جان کرد اما دوباره روز از نو قصد دارم ادامه بدم ...

اما در این دو هفته ما چه کردیم:

اول از همه موهای پویانو کوتاه کردیمگریه (قابل توجه دوستانی که می گفتن موهای پویانو کوتاه نکن خجالت)

                                                      پویان قبل از hair cut

پویان قبل از hair cut

 علت اینکه موهای پویان بلند بود این بود که اجازه نمی داد براش کوتاه کنیم یه بار با هزار ترفند توسط دختر عموش کوتاه شد واینبار هم رفتیم یه آرایشگاهی که خیلی مهارت داشت و در کمترین زمان ممکن موهای پویانو (که بغل باباش بود)کوتاه کرد باور کنید دو دقیقه هم طول نکشید و تا پویان بیاد به خودش بیاد موهاش کوتاه شده بود و از طرفی چون توی بغل باباش بود نسبتا احساس امنیت داشت البته آخراش خیلی گریه کرد بنابراین جلوی موهاش خوب کوتاه نشد.

از حق نگذریم این اواخر که موهاش خیلی بلند شده بود خودمم دلم نمیومد موهاشو کوتاه کنم الان حسابی چهره اش عوض شده ولی فکر کنم لازم بود .(قابل توجه لیلی عزیز)

                                                      پویان بعد ازhair cut

پویان بعد از hair cut

پویان بعد از hair cut

این توضیح رو هم لازمه بدم : درسته که پویان فیس دخترونه ای داره و خیلیها فکر می کنن  دختره ولی من هیچوقت نذاشتم خودش دچار دوگانگی بشه همیشه پسرم صداش می کنم همیشه لباسهاشو پسرونه انتخاب می کنم و هر وقت هم کسی به اشتباه فکر می کنه اون دختره به طور کامل جلوی خود پویان براش توضیح می دم که اون پسره و اشتباه از طرف مقابل بوده که اینطور تصور کرده .

خودش هم گاهی خودشو پسرم صدا می کنه مثلا چشم منو نشون می ده و می گه چشم مامان بعد چشم خودشو نشون می ده و می گه:چشم پسرم و خدارو شکر کاملا علاقمندیهای پسرونه داره.

هفته پیش بالاخره طلسم شکست و ما رفتیم شمال هوا عالی بود و پویان حسابی آب بازی و شن بازی کرد سنگ توی دریا انداخت و کلی از دیدن گاو و گوسفند و هاپو و اردک و مرغابی محظوظ شد. به این جملات قصار توجه کنید:

به محض دیدن دریا:دریا خیسه!!!

پویان سنگ رو پرتاب می کنه تو دریا و می گه:سنگ بفت حموم!!!

در این سفر محل استقرار ما ۵کیلومتری تنکابن بود و از اونجایی که هوا خوب بود جواهرده و دوهزار هم رفتیم برگشتنه هم از جاده عباس آباد رفتیم کلاردشت و از اونجا رودبارک بعد هم برگشتیم به سمت تهران.

عکس گرفتن از پویان هم که گفتن نداره اصلا اجازه نمی داد ازش عکس بگیریم .

 در طول سفرمون یه شب خونه یکی از اقوام بودیم که یه پسر شیطون ۴ ساله داشت و خیلی خدا بهمون رحم کرد که سالم از در خونشون بیرون اومدیم از بس ماشالا شیطون بود از اون روز به بعد دیگه جرات نمی کنم به پویان بگم شیطون!!!

مدتیه پویان به ماشینهای از نوع سنگین علاقه مند شده در تمام طول سفرمون هم همه اتوبوسها و وانت ها و تامیونها رو سر شماری می کرد:اتوبوس ناینجی بفت... تامیون بفت... اتوبوس ئمز بفت... وانته...ماشین بزرده(بزرد:بزرگ - بفت: رفت - ئمز:قرمز -تامیون:کامیون)

اتوبوس نایینجی بخرم بزرد(بزرگ)(بزرد رو با تاکید زیاد می گه)

 رنگ نارنجی در حال حاضر رنگ مورد علاقه پویانه قبلا که کوچیکتر بود آبی رو دوست داشت

اتوبوس مواظب باش خطرناته(خطرناکه)

اتوبوس درش بازه

مدتیه ای دی اس ال خونمون دچار مشکل شده و الان اوج مشکلاتشه تا این پستو به اینجا رسوندم جون به سر شدم الانم عازم یه سفر دو روزه ام بنابراین  فرصت آپلود عکس با این سرعت کذایی رو ندارم عکسهای شمال رو بعد از سفرم می ذارم.

خیلی پراکنده شد هم ذهنم خیلی آشفته است و هم زمانم محدوده

راستی الان که داشتم این پستو می نوشتم پویان با جعبه ابزار مشغول بود چند باری رفتم در جعبه ابزارو ببندم می گه:لیلا به خدا نمی شه درو ببندی!!!

یه بارم که سراغ کاری رفته بودم اومدم دیدم پست نصفه نیمه رو منتشر کرده وروجک!

تو همین چند دقیقه هم یکی برام کامنت گذاشته بود!!!

قول می دم زود بیام(اگه خدا بخواد) پس تا بعد...

پ.ن:اگر این پنج خصلت که در کودکان هست در بزرگسالان هم بود جهان در آسایش به سر می برد:
1-چون به هم درآویزنداز هم کینه به دل نگیرند و زود اشتی کنند.
2-چون بیمار شوند از پروردگار گلایه نکنند.
3-با اندک گناه بترسند و آب درچشم آورند.
4-هرچه دارند با همدیگر بخورند.
5-و غم روزی هم نمی خورند.

بوذرجمهر حکیم

روز جهانی کودک مبارک!


 
comment نظرات ()
 
 
  

 امکانات جانبی