کرمانشاه(3)
نویسنده : مامان لی لی - ساعت ۳:۱۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٦ خرداد ۱۳٩٠
 

به کرمانشاه که می رسیم مستقیم راه طاق بستان را در پیش می گیریم.

درخت چنار کهنسال 600 ساله در ورودی طاق بستان:

اهالی محل به طاق بستان "طاق بسان"یا "طاق وسان"می گویند؛"سان" در لفظ محلی به معنای سنگ است و "طاق وسان"یعنی طاقی که در سنگ کنده شده.

طاق بزرگ:


سنگ نگاره اردشیر دوم:

ایوان کوچک:

چقدر صبر کرده باشم تا یک عکس بدون آدمیزاد از دو طاق کنار هم بگیرم خوب است؟ آخرش هم  یک نفر وارد کادر شد که مجبور شدم کنار عکس را کراپ کنم:

این هم گل پسری که از همان ابتدای ورودمان به طاق بستان باز هم هوس قایق سواری کرده بود:

خورش خلال و دنده کباب غذاهای معروف کرمانشاه هستند از اونجایی که تعریف دنده کباب های طاق بستان را خیلی شنیده ایم سراغ معروفترین دنده کبابی طاق بستان می رویم  حداقل نیم ساعت می گردیم تا بالاخره پیدایش می کنیم؛با اینکه جای خیلی ترو تمیزی به نظر نمی آید ولی از آنجایی که تعریف این رستوران را خیلی شنیده ایم دو پرس دنده کباب سفارش می دهیم:

در گوشی بگویم من خیلی دنده کباب را نپسندیدم و باز هم در گوشی اینکه من مجموعا آدم بدغذایی هستم و یک تجربه دیگر اینکه یک پرس دنده کباب برای دو نفر آدم معمولی چشمککافیست ؛ باز هم قسمت بیشتر غذای من دست نخورده ماند.

جمعه 16 اردیبهشت 90:

برنامه صبح ما بازدید از بازار کرمانشاه و سراب نیلوفر است. به سمت بازار حرکت می کنیم باران زیبایی شروع به باریدن کرده ...

خیلی توی ذوقمان می خورد وقتی می فهمیم بازار تعطیل است راستش جمعه است و اصلا حواسمان به این مسئله نبوده فقط چند مغازه در ابتدای بازار باز هستند .مردم کرمانشاه مردم خوشرویی هستند وقتی از این پیرمرد مغازه دار اجازه گرفتم تا از پارچه هایش عکس بگیرم چنان با روی خوش تشکر می کرد که اجازه خواستم تا از خودش هم عکس بگیرم و او با خوشحالی پذیرفت نگاه مهربانش هنوز جلوی چشمم است:

در محوطه بازار کرمانشاه عطری از نان برنجی ها و شیرینی های کرمانشاهی به پاست که نمی توانی از خرید چشم پوشی کنی.

سراب نیلوفر را از برنامه حذف می کنیم و از کرمانشاه خارج می شویم.مسیر پیش روی ما روانسر و جوانرود است...

جاده آنقدر زیباست که هیچ توصیفی گویا نیست به این فکر می کنم که راستی اینجا خود خود بهشت است:

اینجا جایی بود که از ته ته دلم یک دوربین عکاسی حرفه ای خواستم دوربین قدیمی من به هیچوجه زیبایی منطقه را نمی تواند نشان دهد.

                                                                                       ادامه دارد...

پ.ن:خصوصی کردن اینجا دلیلی بر این نیست که قرار است مطالب خاصی نوشته شود فعلا تا اطلاع ثانوی و بنا به دلایل کاملا شخصی مطالب خصوصی خواهد بودچشمک


 
comment نظرات ()
 
 
  

 امکانات جانبی